Bahçe Teli

ZORLU TEL® Bahçe Teli Bu sayfada bahçe teli için kullanılan malzemelerden bahsedeceğiz. Bu ürünleri kolaylıkla sizde hobi bahçenizde veya sera alanınızı korumak veya sınırlarınızı belirlemek için kolaylıkla uygulayacağınızı düşünüyoruz. Sizlerden ricamız bu sayfada sizin için zaman ayırıp emek verdiğimiz bu makale sonrasında öneri ve görüşlerinizi varsa eksiklerimizi geri dönüş yaparak bildirmeniz dir şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

 

Sizin için hazırladığımız ve faydalı olduğunu düşündüğümüz makale; Olur da yardıma ihtiyaç duyarsanız buraya tıklayarak iletişim adreslerimizden herhangi birinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Bahçe Teli Nedir

Dünya’da garden wire yani bahçe teli ürünü özellikleri ve kullanım alanları olarak çok farklı kitlelere ve uygulama alanlarına hitap etmektedir. Bahçe Teli olarak gerek projelerinizde, gerek sınır belirleme konusunda en uygun ve ekonomik ürünler arasında gelmektedir. Bahçe Teli  genellikle kırsal arazi bölgeleri (örneğin; yatırımlık bir arazi aldınız ve uzun yıllar burası için bir planınız yok ve arazinize yabancı insanların girmesini ve yabani hayvanların girmesini engellemek istiyorsunuz, işte bu aşamada günümüzde kafes teli veyahut örgü teli olarak ta bilinmektedir.) Bu ürün hem bütçenize katkı sağlayacak hemde kurulumu oldukça kolaydır. “Biraz güç gerektirebilir.”

 

Dilerseniz Bahçe Teli yani kafes teli‘nin kurulum aşamalarına geçelim.

Malzemeler

Bahçemizin, arazimizin çevresini kapatmak veya sınırlarımızı belirlemeden önce bizim için en uygun bahçe teli özelliklerini belirlemeliyiz.

Bahçe Telinin malzemesi 20 metre rulo halinde olup yükseklikleri değişmektedir.

Ürün Teknik Bilgisi
Uzunluk:
20 metre rulo (1 adet)
Yükseklik:
50cm – 0.75cm – 100cm – 1.20cm – 1.50cm – 200cm
Göz aralıkları:
5×5 – 6×6 – 7×7 – 8×8 – 9×9 ve 10×10 olarak farklı göz aralıkları mevcut olup üretilmektedir.
Tel Çapları Ø 
2mm – 2.50mm – 3mm Bu durum (PVC kaplı örgü tellerinde farklıdır. 3mm ve 3.50mm) üretilmektedir.

 

Teknik özelliklerini öğrendiğimize göre bu ürünün görsellerini  inceleyelim bu sayede hangi ürünün ne olduğu şekillenmiş olsun kafamızda.

 

Galvaniz Kaplı Bahçe Teli Görseli

Galvaniz Kaplı Bahçe Teli
Bu ürün deniz kenarlarında kullanılmaz veya nem oranının yüksek olduğu bölgelerde tavsiye edilmez. Örneğin Doğu Karadeniz bölgesi (Trabzon-Samsun- Ordu – Giresun – Rize) gibi bölgelerde galvaniz kaplı tellerin kullanılmasından ziyade PVC kaplı bahçe tellerinin kullanılması (3mm veya 3.50mm) uygundur. Diğer bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. Paslanma, çürüme ve erozyona karşı aydınlatıcı bildiriye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

PVC Kaplı Bahçe Teli Görseli

PVC Kaplı Bahçe Teli
Bu ürün genellikle (Halı sahalar, Basketbol, Voleybol ve Tenis Kortu) çevrelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürün kırsal bölgelerde pek kullanılmaz. (Aşırı nemli bölgeler ve deniz kıyısı hariç)

 

Bahçe Teli Çimli

Günümüzde dekoratif olarak yapılan tel örgü veya panel çit ürünlerinin yada var olan korkuluk yüzeyine uygulanabilen trend bir üründür çimli tel. Bu ürün görünüşü itibariyle yeşil çimen görünümünü elde eden ve ilk olarak ülkemizde şimşir veya yapraklı çitler kullanışmış ve sonrasında bu ürünün buluşuyla şimşir ve yapraklı çitlerin pabucunu dama atmıştır.  Günümüzde sıklıkla kullanılmakta ve çok güzelde dekoratif görünüm elde edilen malzeme olan hammaddesi (pvc) olan çimli tel ürünü güneş ışınlarına dayanklı (solmaz-yanmaz) laboratuvar testlerinde de kanıtlanmış üründür.

Bu ürünün her iki yüzeyinden bakıldığında yeşil ve gri yeşilçimenli çit olarak gözükür ve her iki tarafdan bakıldığı zaman içeriden veya dışarıdan gözükmez. (%85-90) Firmaların üretmiş olduğu özellikli çimli çitlere göre değişiklik göstermektedir.

Bu ürünün nasıl bir şeye benzediğini anlamanız için buraya bir kaç görsel bırakıyorum ve üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

 

Bahçeniz için yeşil çimli çit görselleri

Dekoratif Bahçe Teli Çim Çiti ürününün kullanım alanları oldukça geniş olup başlıca kullanılan alanlar sırasıyla şöyledir.

Çimenli Tel Çitlerin Kullanım Alanları

 • Okullar – Anaokulları
 • Park ve Bahçe Kenarları
 • Korkuluklar – İnşaat Çevresi
 • Dekoratif amaçlı kullanılmasını uygun gördüğünüz her alanda

Çimli çit telini nasıl uygulanır? Sorusuna sizin için bir görsel hazırlayarak cevap verdik. Anlamadığınız bir nokta olursa lütfen bize ulaşın.

Yeşil bahçe Çim çiti özellikleri
Bu ürün rulo olarak satılmakta olup her bir rulonun uzunluğu 10 metredir.
Çim çit yükseklikleri:
50cm / 75cm / 100cm / 1.20cm / 1.50cm / 200cm (200cm ila 2.50cm’e kadar özel ölçü olarak üretilmektedir.)
Göz aralığı:
4x4cm
Tel çapı:
Ø 3.60mm

 

Bahçe Teli Dikenli

Günümüzde çok sık kullanılmasada eski yıllarda en çok sınır belirlemek için kullanılan dikenli tel çit olarak bilinmektedir. Bahçemizin çevresinden ziyade büyük çaptaki arazilerin ve sürülen toprakların çevrelerine 3 sıra şeklinde ve sağdan sola yatay en son üst kısımdan alt kısma gerdilerek uygulanan ince ve kalın 2 farklı 2mm ve 2.50mm Ø çaplarında üretilen ürünlerdir.  Bu ürünlerin 250 metre (ince) 200 metre (kalın) dikenli tel olarak üretilmektedir.  Bu ürün genelde karayolları, çevre yollarında, ve askeri bölgelerde, sınır bölgelerinde kullanılmaktaydı. Yeni ürünlerin keşfedilmesi ve üretilmesi (düzlemsel ve helezon jiletli teller) ile birlikte günümüzde sadece ova ve tarımsal alanlarda büyük baş hayvanların yer aldığı alanların sınırlarını belirlemek için kullanılmaktadır.

Bahçe Dikenli Tel Nedir?
Bu ürünü daha iyi anlamanız için uygulanmış dikenli tel çit görselini ekliyorum.

Dikenli Bahçe Teli Görseli

Bahçe Dikenli Tel Özellikleri

Uzunluk: 200 metre (2.50mm) 250 metre (2mm)
Rulo olarak satılmaktadır.
Dikenli Tel Fiyatı Ne Kadar? 
Bu ürünün tahmini fiyatı 120 tl ila 250 tl arasında değişmektedir. Net fiyatlar için müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz.

 

Bahçe Puntalı Tel Yeşil

Bahçenizde ve bir çok alanda kullanılmakta olan bu ürün pvc ve galvaniz olmak üzere 2 farklı ürün olup (puntalı veya kaynaklı tel) olarak adlandırılmaktadır.

 

Bahçe Teli Çit

Bu ürünü genellikle kafes teli ve örgü bahçe teli ile karıştırmaktadır müşteriler. Ama bu ürün aslında “bahçe teli çit” klasik Ø4mm çapında ve dikey çubukları olan yeşil ral kodu 6005 olan panel çit teli’dir. Bu ürünün bir çok farklı çaplarda kalınlıkları ve yükseklikleri mevcuttur. Panel çit erozyona karşı korumalı UV katkı maddesi ve kimyasal koruma kaplama teknolojileri ile üretilmekte olup (PVC) kaplı bahçe çiti panel fence  olarakda bilinmektedir. Kaplama teknolojisi sayesinde deniz kısıyısında ve denize yakın olan kesimler gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Bu ürün ayrıca (10 yıl) garanti altındadır.  Bu ürünün bir diğer adı pleskuart nano kaplama teknolojisi ile uzun yıllar çit sistemine koruma sağlamaktadır. Bu ürünün görselini aşağıda ekliyorum kafanızda ürünün nasıl bir şey olduğunu şekillendirmeye çalıştığınızı biliyorum. Görsellerde daha net bir görüntü elde edebilecek ve daha iyi analiz edeceksiniz.

Bahçe Teli Panel Çit Görseli

Bahçe Çit teli’nin kullanım alanları?
Bu ürünün kullanım alanı oldukça fazladır. Site çevrelerini korumaya almak için veya sanayi bölgelerinde fabrika, tersane, askeri bölge, okul ve hastane gibi güvenliği gerekiği tüm alanlarda kullanabilirsiniz. Bu ürün hakkında daha fazla detaylı bilgi almak için panel çit bölümüne giderek diğer teknik özellikleri inceleyebilirsiniz.

 

Bahçe Teli Demiri

.

Bahçe Teli Direkleri

Bahçenizde kullanılmak üzere farklı tiplerde direkler mevcuttur. Bu ürünlerden en sık kullanılan ve üretimi yapılan 2 farklı tip ürün (boru tipi ve kutu profil çit direği ve beton direk ) mevctuttur. Bu ürünler Ülkemizde üretimi yapılan ürünlere uyum sağlayacak biçimde üretilir ve satışa sunulur. Fikir edinmeniz için buraya bu 3 ürün için görsel ekliyorum.

Bahçe teli için (görselde yer alan ürün panel çit direği  beton zemin üzerine uygulama yapılır.) direkler?

 

Beton Bahçe Direk Görseli (Fiyatları yüksekliklere göre değişkenlik göstermektedir.)

Tahmini beton direk fiyatı 25 ila 40 tl arasında değişmektedir. Net ve güncel beton direk fiyatı için müşteri temsilcisinden bilgi alaınız.

 

Bahçe Çiti Direği (Boru Profil) 
Bu direkte farklı ölçüler ve boyutlar üretilmektedir. Bu ürün için 2 farklı tip mevcuttur. Sıcak daldırma galvaniz bahçe çiti boru direği ve sanayi tipi antipas+boya ile kaplama yapılan borular mevcuttur. Bahçe çiti boru fiyatları uzunlar ve boru Øçaplarına göre değişmektedir. Tahmini bahçe çiti boru direk fiyatı 25 tl ila 45 tl arasında değişiklik göstermekte olup boru kalınlıkları değişmesi durumunda galvaniz çit direk fiyatı 120 tl + kdv’ye kadar çıkmabilmektedir.

Bahçe Çiti boru direk görseli (Galvaniz  Çit Direkleri)
Bu ürün “galvaniz çit direk özellikleri
Yükseklikler: istenilen ölçülerde
Boru çapı: 48mm / 52mm / 60mm
Kalınlık: Ø1.50mm / 2.00mm / 2.50mm (ve istenilenilen kalınlıklarda.)

Sanayi tipi bahçe çit direkleri görseli

Bahçe Teli Gerdirme

 

Bahçe Teli Fiyatları

Tel Çit Fiyatları / Galvaniz  Kaplı Örgü Teli

 • Galvaniz Tel Örgü
  Bu ürünün (5) değişik tel kalınlığı mevcut ve üretilmektedir.
 • Göz Aralığı
  80×80 mm – 70×70 mm – 60×60 mm – 50×50 mm – 40×40 mm
 • Yükseklik
  100 cm – 1,20 cm – 1,50 cm – 200 cm
 • Uzunluk
  Her bir rulo 20 metre uzunluğundadır.
 • Tel Kalınlığı
  2.00 mm – 2.20 mm –  2.30 mm – 2.50 mm – 3.00 mm
Galvaniz Kaplı Tel Çit Fiyat Listesi
Göz Aralığı↓2mm2.20mm2.30mm2.50mm3mm
70×706 tl6.50 tl8 tl10 tl12 tl
60×607 tl7.50 tl9 tl11 tl13.50 tl
50×508 tl8.50 tl10 tl12 tl16.50 tl
40×4012.50 tl15 tl17 tl21 tl28 tl

Galvaniz Tel Çit Hesaplama: 20 metre rulo X 1 metre yükseklik (1 top ürün 20 metre yapar.) 20 X 6 tl = 120 tl + kdv yapar bu 1 top tel çit fiyatı 2mm tel kalınlığı, 70×70 göz aralığındaki ürün için hesaplanmıştır. Hesaplamayı sizde bu şekilde yapabilirsiniz.

Galvaniz Tel Çit Uzunluk: 20 metre / rulo halinde
Galvaniz Tel Çit Yükseklikleri:  100cm / 1.20cm / 1.50cm / 200cm

PVC Kaplı Tel Çit Fiyat Listesi
Göz Aralığı↓3mm3.50mm
70×7011 tl13.50 tl
60×6012 tl15.50 tl
50×5015 tl17.50 tl
40×4022 tl30 tl

 

Bahçe Teli Filesi (Jut Bezi)

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *